AKTUÁLNĚ
ZÁHADY EGYPTA
ŽÁDNÁ POUŠT TAM NEBYLA, NEMOHLA TAM BÝT
MEZI MOJE HLAVNÍ KLÍČOVÉ UKAZATELE PATŘÍ TO, JAK BYLA SPOLEČNOST NADEZIGNOVANÁ, JEJÍ INFRASTRUKTURA A TECHNOLOGIE,
KTERÉ PROKAZATELNĚ POUŽÍVALA.
Jako první prokazatelně nezpochybnitelný nález je Tutanchamonova maska. Paradox na tomto nálezu je, že asi společensky nejznámější faraón dítě, neměl svoji pyramidu.
Nemění to nic na faktu, že maska je z cca 10 kg zlata.
Egypťané tedy těžily vzácné kovy jako je měď, stříbro, zlato. Neznali ale tajemství ocely, superchytří bohové z marzu nebo odkud to tedy rozhodně nebyli. Ti by tajemství základních slitin znali. Teplota tání zlata je
1 064 °C. Maximální výhřevnost dřeva je 1 100 °C.
Z dochovaných artefaktů jsou také šperky. Egypťané tedy zpracovávali nejenom vzácné kovy ale také drahé kameny. Předpokládám že to byl asi vrchol jejich řemeslných dílen. Vyráběli také nespočet různýh džbánů, sošek atd, které se buď obrábějí nebo VYPALUJÍ při poměrně dost vysokých teplotách.
Asi všichni známe příběhy o kledbách a oživlých mumiích které byly zabaleny v čem? V nečem připomínající gázu/obvaz. Lidé i otroci v Egyptě nosili oblečení.
Egypťané tedy uměli výrábět látky. Na výrobu látky potřebujete vlnu a dost možná ve vyšších vrstvách i bavlnu??? Dozajista tedy chovali dobytek.
Na chov zvířat potřebujete pastviny, na jídlo pro svoje město potřebujete tuky - mléko, proteiny - maso
a obilí na mouku potožmo chléb, který se zase peče při
celkem vysokých teplotách. Egypt je známý moučnými plackami s masem a zeleninou. A po probraných prokazatelně používaných technologií se dostáváme k Egypťanům,
otrokům a infrastruktuře.
Představte si tedy, že máte možná i několik měst podél toku Nylu, čítající několik tisíc měšťanů a možná desítky tisíc dělníků/otroků.
Ty lidi museli jíst, museli vařit, museli si topit, museli si svítit. Víte kolik pro ně potřebujete chovat dobytka, víte kolik toho ten dobytek spásá?
Zajímavost je i symbol na egypstkým špercích - Skarabeus - to je "hovnivál"?
Víte kolik hovínek vyprodukuje ten dobytek nebo ty dělnící/otroci. Asi se jim dařilo.
Co do výčtu technologií by mělo potvrzovat, že nejsem daleko od pravdy i to, že ložiska uhlí a cementu jsou v Egyptě ještě dnes.
To jsou "vynálezy", které se pojí
s historií mnohem později. Stejně jako jeden důležitý, k němu se hned dostaneme.
Průjezd deltou Nylu a přijezd tam, kde se řeka začala zůžovat musel být monumentální. Velkolepá neuvěřitelná show.
Obrovské stavby, uzavřené město pro měšťany, otevřené bokem možná pro dělníky/otroky. Sloupy, sochy, Egypťané byli mistři práce
s kamenem.
A tady se dostáváme
k další zajímavé věci. Egypťané neznali dynamit, nebo střelný prach, kdyby to byli bohové z marzu,
určitě by znali tak základní tehdá "alchymistickou" směs objevenou mnohem později někde
v Číně. Pro výrobu známých kamenných kvádrů, sloupů,
si pomáhali zvláštní technikou, obtesali zhruba požadovaný tvar, pak ty rádoby spáry roztopili asi zřejmě dřevem a dál skálu lámali.
Já si myslím, že byli nejeneom mistři kamene ale také mistři ohně.
Po tom co jste si přečetli tenhle článek a potom co vezmete v potaz to, že tato civilizace fungovala NĚKOLIK TISÍC LET, mě chcete říct, že nutně žila na poušti, kde je sucho, vedro a co víc, ješte si jezdili prakticky několik tisíc kilometrů pro dřevo, který potřebovali ke všemu!!! Muheheee OSL
Mám pro vás jiný příběh. Představte si ale, že je to tak dávno, že PÍSKY ČASU vymazaly i tak velkolepou monumentální stavbu jako je pyramida.
Příběh ani né tak moc složitý. Tohle jsou povrchové doly, tohle jsou pastviny a tohle byly řeky. Díky enormní těžbě nerostných surovin, díky enormní těžbě k obsluze takového impéria nutného dřeva a hlavně vypalování půdy postupem času proměnili Egypťané svoje prostředí v nehostinou poušť. Čím více otevírali další doly, odlesňovali a vytvářeli další a další pastviny, tím více se blížil jejich nevyhnutelný konec.
Dovedu si představit, že v průběhu tak dlouhé doby řešili i další civilizační problémy, úpadky společností, nemoci atd. Proto kromě vytěžování prostředí vytěžovali i tu poslední věc nutnou k fungování civilizace. Lidský faktor. Proto vysílali daleké výpravy, kde zotročovali malé skupiny lidí, na severu malé skupiny "bílých" opic
a dole na jihu těch černých.
Tak jak se vzdalovali různé zdroje, ale samotné města se musela držet nekontaminovaného zdroje vody - Nylu a jednoduché dopravy, tak se komplikoval život nejenom otroků ale samotných Egypťanů až jednou
i samotní faraónové zůstaly bez podpory. Vytěžili i ten poslední, nejdůležitější zdroj. Lidský faktor. Lidé z vytěženého zničeného Egypta odešli. Tam kde zanikla historie Egypta, začala se psát ta naše. Evropanů.
Když si procházíte satelitní snímky, najdete si nějakou malou deltu řeky
a jdete proti "proudu", ony se tak vytratí do nikam. Když projíždíte snímky okolí Nylu o trošku dál, než žijí lidé teď, najdete tam pozůstatky mnoha mnoha povrchových dolů. Táhnou se nejenom na západ, ale i na východ až preš Rudé moře, kde je zřejmě sopečné pohoří. To je taky zajímavá důležitá oblast. Hodně to ale zkreslují ty písky času.
Nejlépe je to vidět v ÚDOLÍ KRÁLŮ, tam je to díky koncentraci hrobek faraónů dle mého očividiné dodnes. To místo není ničím zajímavé, skály, tak proč by tam chtěli odpočívat faraoni. Snad leda, že by to tam vypadalo odlišně. Jsou štoly jako kráva!!! Co víc, hrozně zajímavý je další místo nedaleko, Zádušní chrám královny Hatšepsut. Víte, ty dlouhý úzký nástupy s buzerplacem, to bych přesně postavil proto, abych mohl kontrolovat stovky, nebo tisíce otroků vybavených nástroji na lámání kamene. Uzký dlouhý tak, aby neměli šanci na odpor. Za tou zase velkolepou stavbou je prostor pro zázemí, přímé napadení možné jenom z jedné strany, dokonalý.
Hele a zase, nepřipadá vám náááhodou divný, že tam, kde se dochovali ty nejstarší stavby je vždycky poušť. To je náhodička co??? Egypt, Mexiko, nic??? Další zajímavost je právě ta technika chovu dobytka s ním vypalování pastvin spojené. Když se podíváte jak žila většina domorodých kmenů po celé planetě, byly většinou buď jako indiáni nebo mongolové, za potravou migrovali, proto tedy nic moc ani nestavěli, nebo to byly malé tlupy
v chatrčíš v neprostupné džungli. Snad žádný nikdy nevypaloval porost.
Až na dva typy, Afričtí pastevci, kteří tedy vím kde se to naučili. Potom australští Aboridžinci, kteří tuším kde se to naučili, ale to je jiný
DALŠÍ PŘÍBĚH.
A CO SI Z TOHOTO PŘÍBĚHU VZÍT V NĚKOLIKA BODECH???
- I "BOHOVÉ" SE MUSELI UČIT, chovat k nim zlobu je nesmysl, to díky ním jsme urazili takovou dlouhou cestu, že jsem si dneska JÁ dal teplou vanu. Jenom jak jim poděkovat, jestli hebrejsky, nebo arabsky??? Vzhledem k tomu, že se tyto skutečnosti staly dávno předtím, je to jedno, ŽE?
- Jste/jsme opice, který si nechají nalhat skoro cokoliv a to nemyslím jenom vás blbý, ale především vás chytrý.
- Spouta senzací vytvářených v průběhu archeologických objevů mohl být taky PRIMA způsob, jak z Králů vytáhnout prachy. Takový první STARTUPy.
- Kdyby chtěl snad někdo svést otroctví a obchod s lidmi na nás bílý tak ho zklamu,
v době kdy již dávno vzkvétal jsme my žili v tlupách někde v lese v Evropě. - Egypťané nebyli z jiné planety, Pyramidy nevyrábí elektřinu a rozhodně si to tam nezničili pomocí frekvencí a vybrací z nějakých velkých váz, které se vypalují v peci.
- A pro ty badatele, chápu, bude to asi k vzteku, neboť jsem si v životě o Egyptě nepřečetl ani brožuru, byl jsem to jednou v marse na útesu. Já hold koukám na telku.
- Nikdy jste neměly zvědavý opici ukazovat satelitní snímky.
Zdroj fotografií:
https://www.google.com/map
https://discoveringegypt.com/
https://www.britishmuseum.org/
Walt Disney